You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TURINABOL 10mg 1tab x50 - Pharma Lab

490.00Kč
  • Značka: PHARMA LAB
  • Kód produktu: chlorodehydromethyltestosterone
  • Dostupnost: Na skladě

Turinabol je velmi vhodný jako most mezi steroidní cykly.

Chlorodehydromethyltestosterón byl poprvé uveden na trh jako lék na předpis v Německu v roce 1965 pod obchodním názvem Turinabol farmaceutickou společností Jenapharm. Byl užíván nejen muži, ale stejně ho užívali i ženy a děti. Byl vyráběn v 1 mg a 5 mg formě. Lékaři byl používán na vybudování nebo zachování svalové tkáně a kostní hmoty, také pro léčbu chronických infekcí, pomocný lék při AIDS, také při pomocné léčbě anorexie.

V roce 1990 Turinabol přinesl Německu ale velký skandál, kdy se potvrdilo jeho užívání v podobě dopingu v různých oblastech letech 1974 - 1989, samozřejmě zejména ve sportu. Sportovcům byl podáván pod domněnkou že je to vitamín. Odhaduje se, že více než 10 000 profesionálních sportovců ho nevědomky užívalo.Charakteristika:
Chlorodehydromethyltestosterón je modifikovaná forma testosteronu, která je doplněna o methyl skupinu na uhlíku 17-alfa. Zavedení dvojné vazby mezi uhlíky 1 a 2, zajišťuje vyšší anabolický poměr nad androgenním a přidáním 4-chlor skupiny se zajistila minimální aromatizace. Jeho "chemickými rodiči" jsou methandrostanolón a clostebol. Přidáním 4-chloru tato látka představuje jako kdyby slabší formu Methandienone s minimálním estrogenním a androgenním působením. Jeho anabolický účinek je také nižší než u Methandienone, což je ale výhodou, protože má mnohem vyrovnanější anabolicko androgenní poměr působení. Jeho užívání přináší mírné svalové, ale o to větší silové přírůstky. Používá se většinou v cyklech zaměřených na nabírání kvalitní hmoty. Netřeba ale zapomínat, že na jeho skutečné účinky si třeba počkat, respektive nástup jeho účinků je pomalý. Dokáže výrazně zvýšit protosyntézu a při vyšším dávkování i krevní tlak, čehož výsledek je často krát bolest hlavy. Také citelně zvyšuje napumpovanost během tréninku. Snižuje hladinu SHBG a tím zvyšuje množství volného TST v krvi a co přináší synergický efekt právě při společném užívání se syntetickým TST z ​​hlediska zvýšení anabolického efektu. Při užívání Chlorodehydromethyltestosterónu se snižuje hladina fibrinu, což způsobuje slabou srážlivost krve, která se zvykne poměrně dost projevovat v případě krvácejících ran. Vedlejší účinky spojené s užíváním tohoto AAS se projevují jen mírně podobě.
 
Vedlejší účinky:
V celku má mírné nežádoucí účinky, které se v přiměřeném dávkování nezvyknou ani projevovat. V rámci celkového zdravotního průzkumu sportovců, kteří v letech 1974-1989 užívali Turinabol, nebyly zjištěny žádné extrémní zdravotní závady. Pouze u sportovců, který přesáhly za tu dobu v průměru více než 70 cyklů s touto látkou. Němečtí vzpěrači užívali v průběhu roku celkově až 10g této látky a např. sprinteři 7,3g ročně. Ale přesto výroba v roce 1994 v Německu byla ukončena.
Vedlejší účinky vyvolané estrogenním působením jsou minimální (tedy vznik gynekomastie, retence vody a obalování se tukem), protože tato látka aromatizuje pouze mírně
Také je to jeden z nejslabších androgenů, proto nežádoucí androgenní účinky jsou minimální
Nejčastěji se projevujícím nežádoucím účinkem je snížena srážlivost krve, dokonce výraznější než u nandrolonu
Podobně jako jiné AAS, i tento snižuje tvorbu vlastního TST, ale nepatří mezi žádné extrémy, spíše právě k těm mírně tlumícím
Jedná se o 17-AA lék, což představuje zátěž pro játra, i když mohu říci, že pouze mírnou
Často se zmiňuje i vznik mírného akné po vysazení
Při vyšších dávkách znatelně zvyšuje krevní tlak
Podobně jako u jiných AAS, tak i při tomto existuje předpoklad, že dokáže narušit hladinu cholesterolu
 
Způsob dávkování:
Terapeutická dávka u mužů se pohybuje od 1 - 5 mg denně. V kulturistice se užívá 30 až 100 mg denně po dobu 6-8 týdnech. Tato dávka zajišťuje dostatečný nárůst kvalitní svalové hmoty a síly.
Začátečníci = 30 až 40 mg denně
Zkušení Sypač = 40 až 60 mg denně
Hard Sypač = 60 a více mg denně
 
Tato látka je nejčastěji užívaná v cyklech zaměřených na nabírání kvalitní hmoty, ale také se využívá i v cyklech zaměřených na objem. Je možné ho zařadit na začátek cyklu, větší význam ale má vždy v druhé polovině cyklu. Netřeba ale zapomínat, že je ho nutné užívat 6 až 8 týdnů. Denní dávku je nutné si rozdělit na 2 krát, protože má dlouhý half-life (16 hodin).
Někdy se používá také index tělesná hmotnost x 0,5 kde výsledkem je dávka, kterou je třeba užívat pro dosažení citelných výsledků. (Např. 80 kg x 0,5 = 40 mg denně).
 
Studie:
1.Studie prováděna na několika mužů užívajících 10mg denně po dobu 4 týdnů neukázala žádné extrémní zdravotní výkyvy v rámci jaterních hodnot a hladiny cholesterolu.
2.Nemecká sportovkyně, která byla držitelkou světového rekordu ve vrhu koulí během období 18 července 1968 až po 13.október 1972 denně užívala Turinabol v dávkách 5-15 mg v cyklech s přestávkami, později i 35mg denně, se jí hod zlepšil z 18m na 20m. Co je ale nejzajímavější, téměř 14 let nedokázala přesáhnout hranici 18m, díky Turinabolu zlepšila svůj hod v průběhu 4 let o 2,2m. Samozřejmě v době přestávek, kdy byla mimo cyklu, její výkony klesaly přibližně o 1 m. Její nejvyšší celková roční dávka činila 14,50g.

Napsat recenzi

Prosím přihlásit se nebo Registrovat přezkoumat

Související produkty