You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

STROMBAFORT 10mg 1tab x60 - Balkan Pharmaceuticals

435.00Kč

Terapeutické využití:

Stanozolol se u lidí používá k léčbě anémie (nízký počet červených krvinek), dědičného angioedému (otoky) a také při kontrole léčby prsů už žen. U zvířat se používá na růst svalů, produkci červených krvinek, zvýšení hustoty kostní tkáně, taktéž na stimulaci chuti k jídlu u oslabených zvířatech po operacích.

 
Popis:

Je jeden z nejčastěji užívaných steroidů. Stanozolol je dobře známý pod obchodním názvem Winstrol® Depot. Je to 17-alkylované steroid II. (Non-receptorového) typu dostupný převážně v orální, ale také veterinární injekční formě (Winstrol V v USA a Winstrol Depot v Evropě). V lékařské praxi se užívá proti angioedému (alergickému ekzému). První zprávy o něm pocházejí z roku 1959 a brzy se mu dostalo širokého rozšíření ve sportu iv lékařství.

 
-jeho terapeutická dávka je pouze 5-10mg !!!

-je DHT derivátem

-nearomatizuje, dokonce má mírně antiestrogenní pôsobonie

-Poměrně silně zvyšuje protosyntézu

-Existuje v orální a injekční formě

(Krátký ester je rozpustný ve vodě, dlouhý ester je rozpustný v oleji)

-jeho androgenní účinky jsou 3 krát větší než u TST, bohužel ale anabolické účinky dosahují maximálně 1/3 efekt z účinků TST

-síla zatěžuje játra, patří mezi nejtoxičtější orálně AAS

 
-stanozol přijímaný orální formou se vstřebává nejprve v zažívacím traktu a později přechází do jater, proto je předpoklad, že do krevního oběhu se dostane mnohem méně účinné látky, jako při injekční formě. Studie dokazují, že orálně podávaný Stanozol je metabolizován v těle dva krát, kdeže to injekčně podáván, pouze jednou, proto účinky injekčního Winstrolu jsou mnohem vyšší, hlavně z hlediska zvyšování prottosyntézy.

 
-Další zajímavostí je, že orální podávání Stanozol již při dávce 0,3mg / kg hmotnosti snižuje SHBG o 50%. Což samozřejmě posiluje anabolický efekt kúry. Ale podstatné je, že injekčně podávaný Stanozol snižuje SHBG při stejné dávce pouze o 11%.

- velká část volného TST se váže na SHBG a tím se snižuje anabolické působení TST, díky stanozolol můžete snížit SHBG a tím zajistit lepší účinnost TST. Proto se doporučuje po cca 5 týdnech kúry užívat Stanozol v kúře, protože to zvýší anablický efekt.

 
-je také prokázáno, že injekčně užívání stanozolol po jeho vysazení způsobuje mnohem větší akné jako orální forma stanozolol.

 
-Už jen terapeutická dávka 6 mg dokáže rozházet lipidový profil (cca 30%). Tedy zvýšit špatný a snížit dobrý cholesterol. Proto při užívání stanozololu je vhodné užívat výživové doplňky příznivě uvplyvňujúce cholesterol.

 
-často se lidé ptají, zda se může injekční Stanozol pít, odpověď zní, ANO, může se PYT, budeme mít z něj ale stejný efekt, jako kdyby jste užívali tabletový Stanozol, co se finančně určitě nevyplatí.

 
Anabolické účinky:

-Vcelku lze říci, že stanozolol je jakousi béčkový náhradou oxandrolone. Vyvolává sice nevelké, ale solidní a poměrně trvalé přírůstky svaloviny sprovázené velkým přírůstkem síly. Mezi sportovci stanozolol užívají především siloví atleti, skokani a sprinteři.

U kulturistů je to oblíbená droga pro rýsování s Methenolone, boldenonu či trenbolon. Ve spojení s testosteronem může být velmi efektivně na sílu i objemy. V porovnání s ostatními steroidy vykazuje velmi dobrý protikatabolický efekt (inhibice účinků kortizolu). Při terapii s pacienty postiženými AIDS docházelo k výrazným přírůstkem váhy již při dávkách 6-12 mg orálního Winstrolu denně.


Vedlejší účinky:

-Chemicky je stanozolol derivátem DHT (dihydrotestosteronu), resp. oxymetholone. Udává se, že má relativně nízké androgenní účinky, avšak ve skutečnosti je mnohem více androgenní např oxandrolon. Vzhledem ke své struktuře není schopen aromatizace. Dokonce se tvrdí, že blokuje tvorbu estrogenů působením jiných steroidů, se kterými je kombinovaný. Jsou také udávané jeho účinky antiprogestagenické, tj blokace tvorby progesteronu, což je přínosné např při kombinacích s nandrolonu. Známý je však negativní efekt stanozololu na poměr HDL / LDL cholesterolu. Dokonce i velmi nízká dávka 6 mg / den byla po 6 týdnech schopná snížit HDL o 33% a zvýšit LDL o 29%. Studie neprokázaly negativní účinek stanozololu na játra v terapeutických dávkách. Dokonce ani po 27 týdnech užívání stanozololu v dávce 12 mg / den nebylo možné detekovat žádné signifikantní změny v hodnotách jaterních enzymů. Mezi kulturisty je ale stanozolol v tomto směru považován za středně toxický. Někteří uživatelé udávají problémy s jaterními testy při dávkách kolem 50 mg denně. Stanozolol je navzdory běžně rozšířeným představám poměrně výrazně Supresivní steroid; pouze 10 mg / den snížilo po 14 dnech endogenní testosteron u zdravých mladých mužů v průměru o 55%.

Zmínit lze také nezřídka anekdotické zprávy o rapidní ztrátě vlasů na začátku kúry se stanozolol. Mezi řadou zahraničních uživatelů má dokonce Stanozol v tomto směru pověst nejhoršího steroidu. Popisované projevy však daleko dříve než androgenní alopecii připomínají telogenní effluvium (náhlou, celoplošnou ztrátu vlasů způsobenou stresovými vlivy, která je obvykle po několika měsících reverzibilní, tj vratná). Lze tedy vyslovit domněnku, že příčinou v tomto případě není androgenicita stanozololu, jako spíše hormonální šok, případně kombinace s koňskými dávkami jiných potentních steroidů (zejména testosteronu). V této souvislosti je vhodné upozornit na výjimečnou schopnost stanozololu snižovat krevní koncentraci SHBG (sex hormone-binding globulin), což vede k růstu hladin volného testosteronu i jiných steroidních hormonů v těle a tedy i ke zvýšení anabolického efektu - samozřejmě i se všemi negativními důsledky.

 
Dávkování:

-Zvyčajné dávky jsou 30-50 mg denně orálně nebo 100-300 mg týdně injekčně obden. Jsou známy případy sportovců, kteří brali 100 mg / den a zmiňují se o významného účinku těchto dávek na objem svalové hmoty. Toto dávkování však ze zdravotního hlediska nelze doporučit.

Veterinární injekční forma stanozololu je považována za účinnější než orálně, ale jedná se o vodný roztok, jehož aplikace je velmi bolestivá. Řada atletů tedy injekční stanozolol raději pije (před užitím protřepat, protože bílá mléčná vrstva stanozololu je usazena na dně!). Orálním užíváním injekční verze se přitom účinnost nemění, protože injekční stanozolol je stejně jako tablety 17-alkylované. Ženy užívají stanozolol poměrně často, avšak přesto se u nich mohou objevit virilizační efekty i při nízkém dávkování (4-8 mg denně v tabletách).

Z důvodu menší úrovně hepatotoxicity jako např u Dianabolu lze stanozolol užívat až cca 8 týdnů. Vzhledem k dramatickému rozhození hodnot krevních lipidů však není stanozolol rozhodně vhodný k častému a / nebo dlouhodobé užívání. Při vyšších dávkách (50 mg) je nepochybně lepší zkrátit cyklus na 6 týdnů.

Metabolity stanozololu je v současnosti možné detekovat až 5 měsíců od posledního použití.

Napsat recenzi

Prosím přihlásit se nebo Registrovat přezkoumat

Související produkty