You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

T3 50mcg 1tab x50 - Pharma Lab

310.00Kč
  • Značka: PHARMA LAB
  • Kód produktu: liothyronine
  • Dostupnost: Na skladě

Popis:
jedná se o synteticky vyráběný prostředek shodný s naturálním hormonem štítné žlázy L-trijodthyronin (L-T3). Mimochodem, štítná žláza u zdravého jedince produkuje kromě zmíněného L-T3 i L-thyroxin (L-T4), který je však biologicky méně účinný. V některých zprávách se objevuje dokonce informace, že biologická účinnost prostředků obsahujících tzv. L-T3 je 4-5 krát vyšší, než prostředků obsahujících L-T4.

Dopingoví hříšníci z řad kulturistů zneužívají liothyronine natrium na urychlování látkové přeměny, výsledkem čehož je rychlejší spalování uhlohydrátů i tuků. Je proto zřejmé, že je zneužívána především během přípravy na soutěž, kde netřeba dítě tak tvrdě. Výsledkem by měly být extrémně nízké procentuální množství tuku a vynikající svalová tvrdost a hustota. Dokonce jsem se setkal také s tvrzením, že tento prostředek je zneužívána i během mimosoutěžní období, kdy napomáhá udržovat kulturistou téměř soutěžní formu potřebnou k různým exhibičním vystoupením, protože podrážděná štítná žláza spaluje přebytečné kalorie z ne právě kulturistický striktní stravy.
Liothyronine natrium má však na dopingovém poli velmi silného konkurenta - clenbuterol hydrochlorid. Spojením obou prostředků však dopingový hříšník získává tak silný "spalující" potenciál, že i krátce před soutěží si může dovolit denně zkonzumovat řekněme i 4.000 kalorií.
Zdánlivě vysoký účinek je vykoupen i vysokým rizikem poškození organismu, pokud se to přežene s dávkováním, nebo pokud dopingový konzument užívá tento prostředek déle, než to tělo snese. Kromě klasických vedlejších účinků (na které jsme si možná už zvykli z řádků věnovaných anabolicko-androgenním steroidům) je zde navíc bušení srdce, třes rukou, poruchy srdečního rytmu, problémy s dechem, vylučování cukru močí, průjmy, psychické poruchy a nevolnost. V případě předávkování a dlouhodobějšího zneužívání výsledkem může být až trvalá nedostatečná funkce štítné žlázy s následným celoživotním užíváním farmaceutických prostředků, které toto trvalé poškození eliminují. A to, co se rozumí pod pojmem "vyšší dávkování" nebo "dlouhodobější užívání" je pro každého, kdo tento prostředek zneužívá, velkou neznámou.

Zneužívané dávky:
i největší dopingoví hříšníci si uvědomují extrémní nebezpečí hrozící z užívání tohoto prostředku, proto k dávkování přistupují jen velmi opatrně. Podle dostupných informací začínají na velmi nízkých dávkách, které jen postupně, pomalu zvyšují. Počáteční denní dávka se pohybuje na úrovni 50 mcg, která se po třech dnech zvyšuje o dalších 25 mcg. Denní dávkování nepřesáhne 100 mcg. Denní množství je zpravidla rozděleno do několika dílčích dávek. Zneužívání tohoto prostředku nikdy nepřesáhne 4-6 týdnů s následným několikaměsíčním vysazením. Přirozeným postupem je i následné snižování denní dávky až do úplného vysazení.

A na konec ještě poznámka - liothyronine natrium kromě uhlohydrátů a tuků velmi účinně spaluje i bílkoviny, proto je nadprůměrný, masivní příjem v období zneužívání je nezbytností.
Forma: tablety s obsahem 5 mcg, 20 mcg, 25 mcg, 50 mcg, 100 mcg.

Napsat recenzi

Prosím přihlásit se nebo Registrovat přezkoumat

Související produkty