You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SALBUTAMOL 4mg 1tab x25 - Polfa

360.00Kč
  • Značka: POLFA
  • Kód produktu: salbutamol
  • Dostupnost: Na skladě

Má skoro Stejné účinky clenbuterolu, s tím rozdílem, že má oproti clenbuterolu mnohem kratší half-life (1,5 - 4 hod), proto je ho nutné dávkovat častěji a také má antikatabolické účinky. V kulturistice se používá pro jeho schopnost "pálit" tuky a celkem příznivě ovlivňuje intenzitu tréninku. Zmiňují se i mírné svalové a silové přírůstky po dobu užívání salbutamolu, tedy má Narozdíl od clenbuterolu anabolický efekt. Jinou jeho skvělou vlastností je, že pokud se použije během kúry, dokáže příznivě udržovat hladinu cholesterolu, v PCT zase pomáhá dostat hladinu cholesterolu k normálu. Tedy salbutamol dokáže snížit hladinu špatného a zvýšit hladinu dobrého cholesterolu. Nejčastější nežádoucí účinky jsou jemné chvění, nervozita, bolest hlavy, svalové křeče, sucho v ústech, bušení srdce, zrychlený tep, arytmie, návaly horka, poruchy spánku. Je mírně Hepatotoxické.

Tento přípravek byl objeven v roce 1968 a byl prodáván pod obchodním názvem Ventoline. Jeho další obchodní názvy jsou Airomir, Asthalin, Asmolov, Buventol, Proventil, salámy, Sultán a Volmax. Maximální účinek salbutamolu se projeví v najlbižších 5 až 20 minutách po podání, přesto se salbutamol doporučuje přijmout cca 60 min před tréninkem. Salbutamol působí na vylučování cAMP, tento hormon dalšími chemickými procesy dokáže jistým způsobem zvýšit rychlost protosyntézy a tím se vlastně i vysvětluje anabolický efekt salbutamolu. (Např. U potkanů ​​v průběhu 3 týdnech se zjistilo zvýšení protosyntézy o 20%)

Lidské studie na zdravých lidech v podstatě prokázaly nárůst svalové síly při užívání salbutamolu po dobu 14 dní v dávce 16mg denně. Sledovaná síla se zvýšila o 12%, tyto dosažené výsledky se do 7 dní vytratily. Další studie po 21 dnech užívání salbutamolu 16mg denně poukázala na 22% zvýšení síly. Po týdnu užívání salbutamolu v dávce 16mg můžeme sledovat zvýšení hladiny dobrého cholesterolu (HDL) o 10,5% a snížení hladiny špatného cholesterolu (LDL) o 15% .Najnovšie studie poukazují i ​​na to, že užívání salbutamolu dokáže zvýšit i hladinu T3, tedy hormon štítné žlázy. V podstatě salbutamol je tak účinný jako clenbuterol z hlediska zvýšení anabolismu, bohužel ale s jednou podstatnou výjimkou salbutamol je účinný při terapeutických dávkách, kdeže to anabolický efekt clenbuterolu se projeví až po dávkách, které by mohly znamenat smrt. A to vše díky kratšiehu half-life salbutamolu. Užívání salbutamolu také způsobuje snížení taurinu, což pravděpodobně způsobuje často zmiňované svalové křeče. Tedy užívání taurinu spolu se salbutamolem by nebylo na škodu. Ve studiích na zvířatech, které mají 2 násobný počet beta 2 receptorů, při užívání clenbuterolu byla zaznamenána téměř ve všech případech hypertrofie srdce, kdeže to ale při salbutamolu doposud ani jedna studie nenasvědčuje vzniku tohoto efektu.

 
Jak nejbezpečnější denní dávka se jeví 16 mg, pokud bereme v úvahu poměr anabolický efekt a vedlejší účinky. Další zajímavostí je, že účinek salbutamolu se neztrácí tak rychle jako účinek clenbuterolu. Studie prokazují, že účinky salbutamolu začínají klesat (samozřejmě záleží od člověka) přibližně 6-10 týždni.Účinok spalování tuku při salbutamolu je identickký s účinek clenbuterolu.

Dávkování:

Je k dostání v 2mg a 4mg tabletách. Využívá se v PCT na prodloužení anabolického efektu spolu s jeho skvělou vlastností pálit tuk. V dnešní době se v podstatě upřednostňuje před clenbuterolu. Užívá se 8 - 24mg denně, přičemž je dávka rozdělena na 3-4 krát denně po dobu 3-4 týdny. Častokrát se užívá jen chvilku před tréninkem na zlepšení jeho intenzity.

Napsat recenzi

Prosím přihlásit se nebo Registrovat přezkoumat

Související produkty