You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

OXYMETHOLONE 50mg 1tab x50 - Pharma Lab

790.00Kč
  • Značka: PHARMA LAB
  • Kód produktu: oxymetholone
  • Dostupnost: Na skladě

Terapeutické využití:
Byl vyvinut v roce 1960. Využívá se k léčení osteoporózy a anémie, stejně i na stimulaci svalového růstu při podvyživených pacientů.

Popis:
Oxymetholon má nezvykle silné androgenní účinky. Dokáže zajistit ve velmi krátkém čase obrovský nárůst síly i hmoty. Vzhledem k tomu, že má výraznou schopnost zadržovat vodu v organismu, svalové přírůstky představují většinou hrubou masu, s typickým oteklým vzhledem svalstva. Využívá se zejména v objemovém období, kde působí jako růstový akcelerátor, prý se silným pumpovým efektem a skvěle udržuje silovou úroveň na vysokém stupni téměř během celého tréninku. Kromě toho má i výrazné regenerační účinky. Mnoho sportovců ho také používá k ochraně kloubů při vysokém zatížení.

 

Vedlejší účinky:

Oxymetholon patří do skupiny anabolicko-androgenních steroidů s nejvíce škodlivými účinky. Mnozí tuto látku dávají do přímého spojena se vznikem rakoviny jater. Může zapříčinit poruchy jater, které se na začátku projevují zvýšenými hodnotami, avšak později při dlouhodobém užívání to vede k poškození jater. Velmi rychle konvertuje na estrogeny, které se významnou měrou podílejí na vzniku dobře známé gynekomastie. Vysoká retence vody a soli zvyšuje krevní tlak. Oxymetholone ovlivňuje výrazné snížení produkce vlastního testosteronu. Zvyšuje počet červených krvinek. Část účinné látky se mění na dihydrotestosteron (DHT), může proto u jedinců, kteří mají předpoklad k tomu, vyskytovat silné akné a vypadávání vlasů. Další nežádoucí účinky mohou být bolesti hlavy, nevolnost, bolesti žaludku, zvracení, nespavost a průjmy. Při užívání oxymetholone častokrát vzniká paradoxní situace, kdy kulturista nabírá na hmotnosti a síle, ale necítí se obzvlášť dobře. Mohutně ovlivňuje přeměnu sacharidů na glykogen. Při nedostatečném příjmu sacharidů může navodit stav hypoglykémie. Větší míra agresivity se připisuje zvýšené hladině androgenů a ještě stoupá, při současné aplikací velkých dávek testosteronu. Dochází k výkyvům hodnot mezi HDL a LDL cholesterolem. Přírůstky z dané látky po vysazení se zvyknou většinou poměrně rychle ztratit.
První studie, která zkoumala jaterní toxicitu oxymetholone u pacientů trpících AIDS, zjistila negativní efekt v dávkování 40 a 80 mg, avšak ne v dávkách 20 mg denně. (Zjišťování jaterní toxicity steroidů je však dosud obecně problematické, protože se vyvozuje na základě reakcí steroidu s určitými druhy enzymů a jejich následné koncentrace.) W. Llewellyn cituje ve své knize anabolics 2006 další zajímavou studii, která popisuje vedlejší účinky oxymetholone na skupinu starších mužů (65-80 let), kteří po dobu 12 týdnů užívali 50 nebo 100 mg oxymetholone denně. Ukázalo se, že oxymetholon u obou skupin značně snížil hladiny HDL cholesterolu, ovšem zatížení jater (měření aktivitou jaterních enzymů AST a ALT) se projevilo kupodivu pouze ve skupině užívající 100 mg / den, a ani v tomto případě nebylo nijak dramatické.

 

Způsob užívání:

Je to jeden z mála anabolicko-androgenních steroidů, jejichž zneužívána dávka je výrazně nižší, než tzv. dávka terapeutická, využívaná běžně v léčebném procesu. Na příbalovém letáku se většinou udává terapeutické dávkování 1-5 mg na kilogram hmotnosti. Z dostupných informací vyplývá, že sportovci vzhledem k vysoké toxicitu prostředku za optimální považují dávku 50-100 mg na den. Jeho Half-life (biologický poločas rozpadu) je 8-9 hodin. Samozřejmostí je pouze krátkodobé zneužívání tohoto prostředku (maximálně 3-5 týdnů) i proto, že receptory na tento prostředek reagují jen krátkodobě. Protože však oxymetholon způsobuje výrazné snížení hladiny přirozených androgenů, po vysazení se převážná většina přírůstků ztratí. Kvalitní PCT je proto nezbytností.

Sportovci užívají oxymetholon především jako "startovací" drogu na začátku injekčních cyklů, jejichž účinek je pomalý (např. S ​​testosteronem, nandrolon, methenolonom, boldenon). Samostatné užívání oxymetholone nemá smysl, protože výsledky jsou těžko udržitelné.

Napsat recenzi

Prosím přihlásit se nebo Registrovat přezkoumat

Související produkty